W każdym człowieku tkwią właściwie trzej ludzie: jeden, który mówi, drugi, który słucha, trzeci, który umie milczeć...

„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego”

Zobacz program obchodów Dnia Patrona.

 


 

Występ chórów z czeskich Budziejowic

  W dniu 10 października 2014 w naszym gimnazjum gościliśmy dwa chóry z czeskich Budziejowic:
  - Mendik z Gimnazjum Jana Valeriana Jirsika
  - Chór z „Z” (Sbor Se „Z”) z Gimnazjum Ceska
   Chór z „Z” został założony w 1990 roku. Kierownikiem zespołu jest Pani Ester Pitrunova. Chór składa się z około 20-tu uczniów w wieku licealnym, rozdzielonych na trzy grupy głosowe – sopran, tenor i bas. Repertuar chóru obejmuje utwory różnych autorów i stylów muzycznych: klasykę, muzykę popularną i twórczość ludową.
   Chór Mendik został założony w 1989 roku przez profesorkę Gimnazjum – panią Ludmilę Dvorkovą. Dyrektorem artystycznym chóru jest pani mgr Olga Thamova. W skład grupy wchodzi 29 chórzystek i 13 chórzystów. Chór bierze udział w licznych konkursach i festiwalach.
Aby obejrzeć dokumentację fotograficzną z występu w Kleszczowie zapraszamy do galerii.

 


 

Konkurs!

    Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w dwóch konkursach. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!
Informacje w zakładce Konkursy.

 


 

Naszym Nauczycielom!!!


 


 

Wycieczka do Lublina i Państwowego Muzeum na Majdanku.

   W dniu 10 października 2014 r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów naszego gimnazjum do Lublina i Państwowego Muzeum na Majdanku. Uczestniczyła w niej grupa 32 osób (uczniowie klas drugich oraz trzecich). W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie terenu byłego nazistowskiego obozu zagłady (obecnie Państwowe Muzeum na Majdanku), wizyta w Zamku Lubelskim wraz z Kaplicą Trójcy Świętej, spacer po miejskiej Starówce, a także przejście podziemną trasą pod placem rynkowym.

 


 

Wycieczka do Książa i Osówki

   W dniu 29 września 2014 r. dwudziestu gimnazjalistów (klasy II i III) naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Książa i Kompleksu Osówka. Zwiedzanie zamku w Książu zajęło nam około dwóch godzin. Jest to zespół pałacowo-parkowy, który znajduje się w Wałbrzychu w dzielnicy Książ, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Wliczany jest do Szlaku Zamków Piastowskich i jest trzecią pod względem wielkości rezydencją pałacową w Polsce (oprócz zamku w Malborku i Zamku Królewskiego na Wawelu). Mieliśmy możliwość zwiedzić wszystkie odrestaurowane pomieszczenia pałacu, wejść do podziemi oraz pospacerować w parku. Następnie udaliśmy do Kompleksu Osówka oddalonego o 30 kilometrów. Na miejscu czekał na nas pyszny obiad, po którym wybraliśmy się na godzinne zwiedzanie podziemnego miasta. Kompleks Osówka jest jedną z ważniejszych i zarazem najbardziej rozbudowanych (choć nie został ukończony) kwater Adolfa Hitlera na Dolnym Śląsku (fotorelacja). Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której wstąpiliśmy do najbardziej wyczekiwanego elementu każdej szkolnej wycieczki – McDonald’a. Do Kleszczowa wróciliśmy około godziny 23:00. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tej długo trwającej i pełnej wrażeń wycieczki.

Opracowały: Weronika Piątczak, Sandra Jakubiak (uczennice klasy II a).


 


 

Wycieczka do Warszawy

   24 września grupa 25 gimnazjalistów wyjechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki nie był rozbudowany, ale z pewnością okazał się satysfakcjonujący dla osób interesujących się polityką i historią Polski. Pierwszym miejscem, które gimnazjaliści odwiedzili, był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dziewczęta i chłopcy przez ok. godzinę przysłuchiwali się obradom, zapoznali się z historią sejmowania w Polsce, mieli okazję zasiąść w ławach sejmowych i postukać laską marszałkowską. Kolejnym zwiedzanym miejscem była siedziba Giełdy Papierów Wartościowych. Z ogólnodostępnej galerii dla publiczności, mieszczącej się na III p. uczniowie mogli zobaczyć, co się dzieje na Sali Notowań, czyli na tzw. giełdowym parkiecie. Z tego poziomu można śledzić bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Ostatnim punktem programu był Zamek Królewski, którego początki sięgają XIV w. Rozbudowywany w XVI i XVII w., za czasów Zygmunta III Wazy uzyskał kształt zamkniętego pięcioboku. Był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. We wrześniu 1944 r. Zamek został wysadzony przez wojska niemieckie. W 1984 r. udostępniono zwiedzającym zrekonstruowane wnętrza. Organizatorem wycieczki była pani Joanna Mądrzyk, natomiast uczniami opiekowały się panie: Agnieszka Retkiewicz i Maria Krupska.

 


 

Konkurs!

   Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym dla miłośników książek "Igrzyska śmierci".
Regulamin w zakładce Konkursy.

 


 

Ciekawe spotkania...

   W dniu 11 września 2014 r. o godz. 10:00 w hali sportowej SOLPARK KLESZCZÓW kibice piłki nożnej mieli okazję spotkać się ze specjalnym gościem – Jackiem Krzynówkiem.
   Uczniowie naszego Gimnazjum chętnie i licznie wzięli udział w spotkaniu.
   Znany sportowiec, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej opowiadał o swojej długoletniej przygodzie z piłką. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele ciekawostek z życia sportowego, jaki prywatnego p. Jacka. Na koniec mieli możliwość zadania kilku nurtujących ich pytań. Po spotkaniu można było zdobyć autograf mistrza i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
   Nazwisko Jacka Krzynówka zna każdy kibic piłki nożnej. Pan Jacek to mieszkaniec pobliskiej gminy Gomunice, i to właśnie tam jako młody chłopak zaczynał swoją piłkarską karierę, w rodzinnych Chrzanowicach. Następnie trafił do RKS Radomsko. W klubie z Radomska grał przez dwa sezony, by przenieść się do drużyny Raków Częstochowa. Po sezonie spędzonym w Rakowie przeszedł do drugoligowego GKS Bełchatów. Swoją grą zwrócił uwagę wysłanników innych klubów, w tym skautów FC Nürnberg. Tak trafił do tego niemieckiego klubu, a następnie do Bayer Leverkusen i VfL Wolfsburg.

 


 

UCZNIOWIE WYBIERAJĄ
OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   W dniu 11 września 2014 roku uczniowie Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie dokonali wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Głos swój oddało 187 uczniów. Uczniowie swoim zaufaniem obdarzyli p. Tomasza Bednarskiego, który został opiekunem SU oraz p. Barbarę Gniewosz, która została zastępcą opiekuna SU. Serdecznie gratulujemy!!!

 


 

Zapraszamy RODZICÓW

   na spotkanie, które odbędzie się w auli "Solparku", w czwartek 11 września br., o godz. 16:30.

 


 

Gimnazjaliści czytają Sienkiewicza

   Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. Odkrywaliśmy piękno, ale też ciętość Fredrowskiego języka, mądrość i aktualność jego diagnoz. W tym roku, 6 września, pragnę zaprosić Państwa do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Tak do udziału w czytelniczym święcie namawiał prezydent Bronisław Komorowski. Kleszczowska biblioteka podobnie jak ponad tysiąc innych w kraju doskonale przygotowała się do tego przedsięwzięcia. Nasze gimnazjum reprezentowało 10 uczestników z klas I-III: Magdalena Wysocka, Natalia Woch, Jagoda Staniszewska, Kamil Pieniążek, Mikołaj Lasota, Nikola Worpus, Adrianna Szymczak, Kamila Kuchta, Marta Dworzyńska i Natalia Rudzka. Uczniowie na głos propagowali innym sympatykom czytania fragmenty powieści „Ogniem i mieczem”. W czasie sobotniego spotkania można było przy słodkich babeczkach i soku wymienić się poglądami na temat ulubionych lektur. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki a szkoła certyfikat potwierdzający udział u tej ogólnopolskiej akcji. Opiekunkami młodzieży były panie: Izabela Marcinkowska i Iwona Binkowska-Antoszczyk. W następnym roku będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.

 


 

***
   Inauguracja roku szkolnego 2014/15 odbędzie się w dniu 01.09.2014 r. (poniedziałek) o godzinie 8:00 w auli Solparku. Uczniowie zostaną dowiezieni do szkoły na godzinę 7:45, a odwiezieni około godziny 8:45.
   Msza święta - o Boże błogosławieństwo - w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Anielskiej w Kleszczowie 31 sierpnia, o godzinie 16:00.

 


 

***

   01 września w Naszym Gimnazjum miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. W inauguracji wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni gości: Pani Joanna Guc, przewodniczący Rady Gminy Kleszczów Pan Henryk Michałek, proboszcz Parafii NMP w Kleszczowie ks. Andrzej Pękalski oraz ks. Krzysztof Góral proboszcz Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Pan dyrektor Ryszard Ciągło powitał przybyłych gości, nauczycieli ora uczniów gimnazjum. Szczególnie gorąco powitał uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w nowej szkole. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom zapału do nauki i sukcesów w nowym roku szkolnym.

 


 

***

   Test diagnostyczny z języka angielskiego dla uczniow klas I, którzy nie przystąpili do niego we wcześniejszym terminie, odbędzie się w czwartek 28.08.2014 r. o godz. 08:00 w sali 1.06 tutejszego Gimnazjum.

 


 

WYPRAWKA SZKOLNA
pomoc finansowa w zakupie podręczników szkolnych
w roku szkolnym 2014/15

   Na podstawie projektu Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna” ustanowionym uchwałą nr 144/2014 Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. (§ 3 pkt. 1 nr 9), informujemy, że dofinansowaniem zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 będą objęci:
- uczniowie słabowidzący,
- niesłyszący,
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawnoś­cią wymienioną wyżej) posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, którzy będą uczęszczać w roku szkolnym 2014/2015 do gimnazjum.

   Dofinansowanie do zakupu podręczników wg projektu będzie wynosić 350 zł dla niepełnosprawnych uczniów gimnazjum. Przyznawane ono będzie na podstawie złożonego wniosku do dyrektora szkoły.
Termin składania wniosków w sekretariacie szkoły do dnia 05 września 2014 r.
Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników do pobrania w zakładce Nasze Gimnazjum/Dokumenty szkolne/Druki

 


 

Informacje dla rodziców uczniów klas I


   W zwiąku z art. 23 ust.1 pkt 1 (oraz/lub art. 27.2 pkt 1 – dla danych wrażliwych) ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. nr 101 poz. 926 z późn. zm.), informacje dotyczące przydziału uczniów do konkretnych klas są udzielane tylko osobiście w sekretariacie szkoły.

 


 

Zobacz wyniki egzaminu gimnazjalnego w roku 2014.