W każdym człowieku tkwią właściwie trzej ludzie: jeden, który mówi, drugi, który słucha, trzeci, który umie milczeć...

„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego”

PANGEA w 2015 r.

   W dniu 3 marca 2015 r. w Naszym Gimnazjum odbył się etap szkolny międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA, w którym wzięło udział 51 uczniów. Organizatorami konkursu są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Konkurs PANGEA jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także szkół średnich. Głównym zadaniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży. W danym typie szkoły występuje podział na kategorie klasowe, oznacza to, że każda klasa rozwiązuje inny arkusz dostosowany do swoich wymagań programowych. Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Julita Ozga, która przyjmowała zgłoszenia i odpowiedzialna była za przeprowadzenie konkursu w szkole.

 


 

Wizyta polskiej delegacji na Ukrainie

   W dniach 26 lutego – 1 marca 2015 roku polska delegacja odwiedziła partnerskie szkoły oraz Urząd Miasta Równe na Ukrainie. Wyjazd, który odbył z inicjatywy współpracującej z naszym gimnazjum szkoły „Centrum Nadziei”, został przygotowany przez Stowarzyszenie „Gałązka Oliwna” z Piotrkowa Trybunalskiego. Najważniejszym punktem programu było seminarium naukowe – zorganizowane przez szkołę „Centrum Nadziei” – poświęcone problemowi kultywowania tradycji w szkołach polskich oraz ukraińskich.

 


 

TARGI EDUKACYJNE 2015

   Dyrektor Gimnazjum zaprasza rodziców i uczniów klas trzecich na tegoroczne targi edukacyjne, które odbędą się 11.03.2015r. o godzinie 16.30 w auli Solparku.
   Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z powiatu bełchatowskiego i radomszczańskiego oraz porozmawiać z ich przedstawicielami.
   Ponadto zostaną przekazane informacje związane z egzaminem gimnazjalnym, a także zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie zapraszamy!!!

 


 

Dzień Kobiet 2015

   Przejdź do zakładki Samorząd Uczniowski.

 


 

Warsztaty kulinarne w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy „Zachowaj Równowagę”

   W dniu 23.02. 2015r. w Restauracji Hotelu SolPark odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone prze szefa kuchni Marcina Stańczyka dla uczniów Gimnazjum. Zajęcia miały na celu promować zdrowe odżywianie i zachęcić uczniów do samodzielnego przygotowywania potraw, ponieważ prawidłowo zestawiona dieta zapewnia sprawność umysłową i fizyczną oraz dobry ogólny stan zdrowia. Dzięki wskazówkom Panów Marcina Stańczyka oraz Roberta Śniaszka uczestnicy przygotowali: sałatkę z grillowanym kurczakiem i pestkami dyni oraz serem pleśniowym, sałatkę owocową z malinowym Vinegretem, zupę krem pomidorowy z grzankami ziołowymi, pierś parowaną z warzywami i dzikim ryżem. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem czekamy na kolejną edycję. Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili zorganizowanie lekcji gotowania.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Mistrzowie Dobrej Formy

 


 

Konkurs dla gimnazjalistów „Jakie znasz zawody?”

   Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu wraz z Fundacją Społeczeństwo i Gospodarka pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie organizuje Ogólnopolski Konkurs „Jakie znasz zawody?”.
   Zadaniem konkursowym jest stworzenie krótkiego (30 sekundowego) filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Prace powinny w sposób ciekawy przedstawić zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.
   Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Poznając różne zawody młodzież zdobywa wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczy się szacunku dla pracy innych. Rozwijanie zainteresowań artystycznych poprzez wykonanie filmu wpłynie na kreatywność oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń.
   Szczegółowych informacji udziela szkolny doradca zawodowy – Monika Piątczak.

Zapraszamy do udziału w konkursie!!! - patrz Regulaminy.

 


 

SOS DLA AFRYKI

   Tradycją w naszym gimnazjum stała się współpraca z krakowską Fundacją Kapucyni i Misje, a przez to pomoc dla mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu. Od 4 lat młodzież gimnazjalna pod opieką p. Moniki Starygi organizuje akcje mające na celu zbiórkę funduszy dla mieszkańców RCA.
   Akcję „Wyślij pączka do Afryki” organizowaliśmy po raz drugi. W tym roku młodzież gimnazjalna pod opieka p. Moniki Starygi i p. Patrycji Bukowy zbierała fundusze na realizacje 7 projektów na terenie RCA.
Ze względu na ferie zimowe akcja prowadzona była dwuetapowo: w tłusty czwartek (12 lutego) na terenie Gminy Kleszczów oraz 19 lutego na terenie szkoły.
   W trakcie akcji udało się sprzedać ponad 600 pączków (w całości robionych przez dziewczyny i ich mamy) za łączną kwotę 2485 zł. Kwota ta została przekazana na konto Fundacji.
Szczególne podziękowania składamy na ręce Zakładu Komunalnego w Kleszczowie i Pana Krzysztofa Jasnosa, który kolejny raz wspierał naszą akcję.
   Pierwszy raz w naszą akcje i pomoc dla mieszkańców RCA włączyła się Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, za co serdecznie dziękujemy.
Również po raz pierwszy ( i mamy nadzieje – nie ostatni) w akcję pomocy włączyły się dzieci i opiekunowie z Publicznego przedszkola Samorządowego w Łuszczanowicach, które we wtorek 17 lutego sprzedawały robione własnoręcznie pączki. Serdecznie dziękujemy Dyrektor Przedszkola – Pani Ewie Bindas.
Za wsparcie dziękujemy również Urzędowi Gminy w Kleszczowie i Pani Kalinie Pierzak, firmie SOLPARK Kleszczów, ZSP im. Jana Pawła II w Kleszczowie, wszystkim uczniom, rodzicom i mieszańcom naszej Gminy.

 


 

Wycieczka zawodoznawcza do Łodzi

   W środę, 18 lutego 2015r. grupa 44 trzecioklasistów pod opieką Pani Bogusławy Barańskiej, Pani Magdaleny Szczęsnej, Pana Grzegorza Kurdka oraz Pani Moniki Piątczak wzięło udział w zawodoznawczej wycieczce do Łodzi.
   Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum fabryki w Manufakturze. Przewodnik opowiedział m.in. o okolicznościach powstania zakładów przemysłowych w Łodzi, XIX-wiecznych warunkach pracy w zakładach włókienniczych oraz o historii majątku Poznańskich. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak pracowały zabytkowe krosna oraz prześledzić długą drogę bawełny z plantacji, poprzez fabrykę, do sklepu z tkaninami.
   Głównym celem wycieczki był udział w dniach otwartych hotelu Andel's. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda zawód hotelarza, recepcjonisty, kucharza, kelnera, barmana, koordynatora bankietów, masażysty oraz pokojówki. Wiele emocji dostarczyły również konkursy, dotyczące m.in. dekoracyjnego składania serwetek, rozpoznawania przypraw, czy gotowania. Dwóch naszych uczniów: Mateusz Alama i Miłosz Podsiadły odważyło się ugotować włoskie pasty, których wszyscy mogli spróbować. Chłopcy zostali nagrodzeni przez hotel Andel's oryginalnymi produktami spożywczymi.
   Podczas spotkania uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą szkół związanych z branżą hotelarską i gastronomiczną, a także porozmawiać o swojej przyszłości edukacyjno-zawodowej z profesjonalnymi doradcami zawodowymi z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Zawodowego.
   Ostatnią atrakcją było zwiedzanie hotelu "od kuchni", w trakcie którego trzecioklasiści mogli zwiedzić apartament w którym nocowali m.in. Justin Bieber i Shakira, zaplecze kuchenne, jadalnię oraz strefę SPA.
Zapraszamy do galerii.

 


 

DYSKOTEKA OSTATKOWA 2015

   Informacja na zakładce Samorządu Uczniowskiego.

 


 

BEZPIECZNI W SIECI

   W roku 2015 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 10 lutego. Tak jak w zeszłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane są pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”.
   Podczas obchodów DBI podkreślamy to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

czytaj więcej...

 


 

Bezpieczne ferie zimowe

   W ostatni dzień przed feriami uczniowie gimnazjum spotkali się z kierownikiem Komisariatu Policji w Kleszczowie, p. Jarosławem Popławskim. Celem spotkania zorganizowanego przez pedagoga szkolnego było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa jakimi należy się kierować podczas ferii zimowych. Policjant zwrócił szczególną uwagę na zachowanie się młodzieży podczas pobytu na zimowiskach, kontakty z obcymi osobami, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zagrożenia związane z korzystaniem z komputera i internetu.
   Spotkanie było również okazją do wręczenia nagród uczennicom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Dla mojej babci, dla mojego dziadka”. Na zakończenie pan Dyrektor życzył uczniom udanych ferii zimowych.

 


 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”

   Praca plastyczna Patrycji Szczepanik uczennicy Gimnazjum w Kleszczowie, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” - edycja góralska. 20 stycznia 2015 roku w Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy odbyły się uroczyste obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Podczas Gali zostały wręczone nagrody zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie plastycznym oraz została zorganizowana wystawa prac laureatów konkursu. Prace konkursowe wykonane pod kierownictwem Bogusławy Gajzler, nauczyciela plastyki przygotowały również : Wiktoria Kurowska, Marta Nowacka i Weronika Piątczak.
   Galę poprowadził: dziennikarz Michał Olszański oraz Marcin Zubek (Związek Podhalan, oddział Zakopane). Rolę Honorowej Babci i Dziadka tegorocznej edycji pełnili: Krystyna Pitoń-Krauzowicz i Czesław Majewski. W uroczystej Gali uczestniczyli Honorowe Babcie i Honorowi Dziadkowie: Teresa Lipowska, Anna Seniuk, Ewa Ziętek, Halina Rowicka, Witold Pyrkosz, Janusz Tylman, Marek Siudym, Krzysztof Kalczyński, Zofia Czernicka, Stefan Friedmann, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych. Zaproszenie przyjął Krzysztof Zanussi.
   Podczas uroczystości zostały również wręczone statuetki „Człowiek z pasją” i „Firma z pasją”, które Fundacja przyznaje osobom i organizacjom nieprzeciętnym, ludziom o otwartych sercach i umysłach, których życiem rządzi pasja i którzy swoją pasją potrafią zarazić innych.
   Organizatorem I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka”- edycja góralska oraz uroczystej Gali była Fundacja „Żyj z pasją”.

      

Zapraszamy do galerii.

 


 

Konkurs!

   Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Rocznicowym

„Wincenty Witos- znany i nieznany”.

Więcej informacji na stronie http://zsrckpbujny.com
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

 


 

Gimnazjaliści spełniają marzenia!

   Nadszedł czas na podsumowanie tegorocznej akcji charytatywnej „Uwierz w marzenia, na nie nigdy nie jest za późno”. Akcja odbyła się w dniach od 05 do 16 stycznia 2015r.
Opiekunami akcji były panie: Ilona Ziemba, Agnieszka Retkiewicz oraz Aleksandra Ignasiak-Smela.
   W tym roku podczas akcji gimnazjaliści zebrali kwotę 4719,98 zł. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Zebrane pieniądze będą przeznaczone jak co roku na spełnienie marzeń podopiecznych fundacji: „Mam Marzenie”.
Relację ze spełnienia marzeń chorych dzieci obejrzymy w późniejszym terminie.

 


 

***

    15 stycznia grupa 5-latków z Przedszkola w Kleszczowie odwiedziła nasze gimnazjum. Przyszli uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji biologii podczas której p. Monika Staryga oraz uczniowie klasy IIIb przybliżyli przedszkolakom budowę oka, szkieletu człowieka i serca. Trzecioklasiści pomagali 5-latkom mikroskopować, omówili budowę mikroskopu, a także zaprezentowali przyspieszony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Po lekcji przedszkolaki udali się do sekretariatu, gdzie tajniki swojej pracy zaprezentowała p. Basia Bujacz. Zwiedzili także gabinet Pana Dyrektora i pokój nauczycielski. Zapraszamy do galerii.

 


 

Zapraszamy do udziału, w kolejnej już edycji akcji – Wyślij pączka do Afryki!!!
Dobrze jesteś! Potrzebujemy Cię. Potrzebujemy Twojej pomocy.
Dzisiaj możesz uratować czyjeś życie. To się dzieje teraz!

Dołącz do naszej akcji.
   W tłusty czwartek – 12 lutego – wybierasz się na basen do SOLPARKU?? A może planujesz poćwiczyć na siłowni, zagrać w kręgle lub skorzystać z sauny?? Świetnie się składa, gdyż właśnie w tłusty czwartek młodzież gimnazjalna na terenie SOLPARKU będzie sprzedawała pączki „afrykańskie”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej akcji, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Cena pączka to 2,50 zł…Dużo? Ale pomyśl, że kupując takiego pączka pomagasz sierotom z terenów objętych wojną domową - z Republiki Środkowej Afryki. A jedząc takiego pączka pamiętaj, że od niego nie urośnie Ci brzuch ale serce !:)
   Wyjeżdżasz na ferie? Ależ to nic nie szkodzi ! Baw się dobrze i aktywnie wypoczywaj, a po powrocie, w czwartek 19 lutego odwiedź nasze Gimnazjum – tu również będziemy „pączkować”:)
   Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany misjonarzom, którzy mimo wojny nie opuścili swoich podopiecznych i dzielą ich los.

 


 


   Zapraszamy uczniów zainteresowanych matematyką do wzięcia udziału w konkursie matematycznym z atrakcyjnymi nagrodami. Etap szkolny odbędzie się 3 marca 2015 r. Uczestnictwo jest bezpłatne, a liczba uczestników jest nieograniczona. Konkurs PANGEA podzielony jest na kategorie: klasa 1, 2 i 3 – każda klasa rozwiązuje inny arkusz. Zgłoszenia przyjmowane są przez Panią Julitę Ozgę do 30 stycznia 2015. Wszystkie dodatkowe informacje odnośnie konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.pangea.edu.pl.

 


 

Drodzy Gimnazjaliści !!!

    Ruszamy z przygotowaniami do drugiej edycji akcji „Wyślij pączka do Afryki”!

   Tradycją w naszym Gimnazjum stała się współpraca z Fundacją Kapucyni i Misje oraz pomoc dzieciom z RCA. Wspólnie „wybudowaliśmy„ szkołę w Nzoro, „wykopaliśmy” studnię, pomogliśmy wyżywić biedne dzieci z Republiki Środkowej Afryki i wybudować szkołę muzyczną.
Liczymy na was, drodzy gimnazjaliści, i w tym roku ! Akcja na terenie naszej szkoły odbędzie się zaraz po feriach, w dniu 19 lutego.
- Jeśli chcecie się włączyć w akcje pomocy dzieciom z RCA……
- Jeśli macie znajomych/kolegów z innych szkół – przekażcie im wiadomość o akcji – być może uda się zorganizować akcję również w ich szkole…….
- Jeśli macie pomysł na plakat/gazetkę….
…. zgłoście się do p. Moniki Starygi lub p. Patrycji Bukowy.
Więcej informacji znajdziecie na stronie http://tamtamitu.kapucyni.pl/
I pamiętajcie, że od pączka rośnie nie brzuch a serce!!!

 


 

23. Finał WOŚP

    Już 11 stycznia 2015 roku odbędzie się 23 Finał WOŚP. Celem zbiórki w tym roku jest:

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach
pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Dokładnie 11 stycznia 2015 roku 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast w wielu krajach na świecie, żeby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

 


 

Gimnazjaliści spełniają marzenia

    Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Kleszczów do włączenia się do noworocznej akcji charytatywnej. Prosimy, aby na ręce naszych wolontariuszy – uczniów Gimnazjum w Kleszczowie przekazywać choćby niewielkie sumy pieniędzy. Zbiórka przeprowadzona zostanie w dniach:
05 stycznia – 16 stycznia 2015 r.
Za zebrane pieniądze spełnimy marzenia podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. Za okazaną pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Organizatorzy zbiórki:
Społeczność Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie.


   Akcję organizujemy już po raz trzeci. Do tej pory spełniliśmy marzenia 3 podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.

 


 

Jasełka AD 2014
   W dniu 19. 12. 2014 r, jak co roku, społeczność gimnazjalna wzięła udział w szkolnych jasełkach przygotowanych przez uczniów gimnazjum. Wystąpili w nich uczniowie klas Ib, IIa, IIc, IIIa, IIIb, IIId. Na początku Dyrektor szkoły Pan Ryszard Ciągło podzielił się opłatkiem z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, złożył świąteczne życzenia uczniom i wszystkim pracownikom gimnazjum. Następnie w atmosferze pełnej serdeczności i życzliwości uczniowie zaprezentowali montaż słowno–muzyczny przypominający wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa, abyśmy kolejny raz przeżyli tajemnice Bożego Narodzenia. Tegoroczne jasełka były utrzymane w radosnym tonie i wprowadziły uczniów w prawdziwie świąteczny nastrój. Nie zabrakło również tradycyjnych kolęd w wykonaniu Mikołaja Lasoty oraz Sandry Jakubiak. Mądre słowa przytaczane przez Karolinę Cieślak ze szkolnej sceny: „Życzymy Wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela….” uświadomiły nam, dlaczego co roku z tak dziecinną ufnością czekamy właśnie na te jedyne w swoim rodzaju Święta Bożego Narodzenia. Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem p. Bogusławy Barańskiej, p. Bogusławy Gajzler, p. Ilony Bujacz oraz p. Sławomira Szafrańskiego.

 


 

„PRAWA DZIECKA, PRAWA CZŁOWIEKA- moje, twoje, nasze”

   12 grudnia uczniowie naszego gimnazjum uczcili rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Podczas krótkiego montażu słowno- muzycznego uczniowie przedstawili najważniejsze informacje związane z prawami człowieka i prawami dziecka. Uświadomili społeczności szkolnej, że upowszechnianie praw dziecka nie jest wymierzone przeciwko dorosłym. Zarówno rodzice, opiekunowie jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, ze prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się wzajemnie uzupełniają.
   W czasie uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach. W konkursie organizowanym przez bibliotekę szkolną ze znajomości książki i filmu „ Igrzyska śmierci” trzecie miejsce zajęła Natalia Woch, drugie Adrianna Szymczak, a pierwsze - Jagoda Staniszewska.
   W konkursie, który zorganizowała pedagog z okazji uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka na prezentację multimedialną trzecia miejsce zajęła Eliza Sukiennik, drugie - Karolina Cieślak, a pierwsze - Mikołaj Lasota. Serdecznie gratulujemy!

 


 

Akcja charytatywna – Zimowa pomoc dla zwierząt.

    Na przełomie listopada i grudniu 2014 roku została przeprowadzona w Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Kleszczowie zbiórka karmy oraz pieniędzy na zakup karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim oraz Radomsku. Podczas akcji przeprowadzonej w szkole, zebrano karmę (suchą oraz w puszkach): 24,7 kg karmy dla psów oraz 3,21 kg karmy dla kotów. Do akcji charytatywnej bardzo ofiarnie włączyli się także mieszkańcy Gminy Kleszczów. Nasi wolontariusze (41 uczniów) zebrali kwotę 1 995,46 zł.
   W dniu 11 grudnia 2014 r. uczniowie (15 osób) zawieźli karmę (44,7 kg karmy dla psów oraz 5,21 kg karmy dla kotów) oraz przekazali pieniądze – 2 000,00 zł (dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie – 700 zł, w Piotrkowie Trybunalskim – 700 zł, w Radomsku – 600 zł) na zakup karmy oraz opłacenie leczenia chorych zwierząt. Opiekunami Zimowej pomocy dla zwierząt były: p. Iwona Binkowska–Antoszczyk oraz p. Agnieszka Reszka.

   Wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie akcji serdecznie dziękujemy.

 


 

Zaproszenie!

    Dyrektor SP w Kleszczowie oraz grono pedagogiczne serdecznie zaprasza całą społeczność gimnazjalną na kiermasz charytatywny, który odbędzie się w dniu 12 grudnia o godz. 16.30. Podczas kiermaszu odbędzie się przedstawienie w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej pt. "Opowieść Wigilijna". W akcję włączyli się również uczniowie naszego imnazjum przygotowując świąteczne choinki. Można je było nabyć w dniu wczorajszym za kwotę 10złotych. Podczas kiermaszu w SP będzie można zakupić ozdoby świąteczne, również te, przygotowane przez naszych gimnazjalistów, a tym samym wspomóc Dom Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej.
Serdecznie zapraszamy

 


 

Gratulujemy!!!

   W roku szkolnym 2014/2015 w naszym gimnazjum odbyły się eliminacje szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Łącznie wzięło w nich udział 72 uczniów.
   Do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:
Jagoda Staniszewska – biologia, język angielski
Karolina Cieślak - biologia
Natalia Woch – język angielski, język niemiecki
   Życzymy w/w uczniom dalszych sukcesów.

 


 

Filmowa Noc Listopadowa

   Z 28 na 29 listopada grupa gimnazjalistów uczestniczyła w Filmowej Nocy Listopadowej. Spotkanie zorganizowane na terenie szkoły poprzedzone było warsztatami związanymi z kinematografią. Uczniowie tworzyli scenariusz i odtwarzali scenki filmowe w określonej konwencji gatunkowej. Wiele zabawy dostarczyły też młodzieży zadania związane z charakteryzacją. Niebywałą atrakcją było całonocne oglądanie filmów wskazanych przez samych uczestników spotkania. Impreza tak spodobała się gimnazjalistom, że co niektórzy już zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznej edycji Filmowej Nocy Listopadowej.

   

 


 

Dyrektor Gimnazjum zaprasza

   wszystkich rodziców na spotkanie z przedstawicielem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bełchatowie w ramach realizacji projektu „ Razem przeciw przemocy w rodzinie”. Podczas spotkania będą podejmowane tematy związane z radzeniem sobie w sytuacjach kryzysowych ze szczególnym uwzględnieniem wpływu przemocy na funkcjonowanie dzieci ( wychowujących się w warunkach przemocy) w życiu dorosłym. W tym dniu konsultacje z wychowawcami zaplanowane są od godziny 17.00.

Serdecznie zapraszamy.


 


 

Wyjazd do RCKiK w Łodzi

    W dniu 26 listopada 2014 roku uczniowie klas III gimnazjum, pod opieką nauczycieli, wzięli udział w jednodniowym wyjeździe do Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Wyjazd zorganizowany został przy współpracy z HDK PCK Kleszczów przez p. Monikę Starygę. Już po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość przybliżenia wiedzy wyniesionej z lekcji na temat krwiodawstwa i dawstwa szpiku. Widzieli, w jaki sposób krew jest rozdzielana, przechowywana, a także w jaki sposób pozyskuje się płytki krwi i jak się je przechowuje. Pani prelegentka opowiedziała, jakie warunki należy spełnić aby zostać dawcą krwi i szpiku oraz jak należy się przygotować do tej ważnej roli.

 


 

Tradycyjnie pod koniec roku:

 


 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

    Samorząd Szkolny zaprasza wszystkich uczniów na dyskotekę andrzejkową, która odbędzie się we wtorek, 25 listopada 2014 roku w godzinach 16:00 - 20:15. Życzymy miłej zabawy

 


 

Konkurs!

    Pierwsze Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe już za nami. Nasi uczniowie zmagali się z językiem polskim, historią, wiedzą o społeczeństwie, matematyką i chemią. Na prośby uczniów, zamieszczamy terminarz pozostałych konkursów. Życzymy powiedzenia.

 


 

Lekcja biologii na żywo

   19 listopada 2014 roku uczniowie klas I i II naszego gimnazjum wzięli udział w nietypowej lekcji biologii – lekcji biologii na żywo zorganizowanej przez p. Monikę Starygę a przeprowadzonej przez Agencje Impresaryjno – Artystyczną Klaps – Art. Bohaterami lekcji były pajęczaki – ptaszniki. Wielkie, włochate, śmiertelnie groźne i do tego polujące na ptaki – tak pająki ptaszniki są odbierane przez większość ludzi. Rzeczywistość okazała się mniej barwna, ale równie ciekawa. Hodowca ptaszników opowiadał o budowie ich ciała, trybie życia, prezentował równocześnie różne, żywe gatunki. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska, w jaki sposób pajęczaki produkują nić, jak się bronią. Lekcja dostarczyła uczniom niecodziennych wrażeń i pogłębiła ich wiedzę o tej grupie stawonogów.

 


 

Święto Niepodległości

   Siódmego listopada nasze Gimnazjum świętowało 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczyste obchody i towarzyszące jemu konkursy zostały przygotowane przez wszystkich uczniów klasy II a i jedną uczennicę klasy II b w ramach projektu edukacyjnego „Święto Niepodległości w naszej szkole”. Opiekunkami projektu były panie: Maria Krupska, Joanna Mądrzyk i Agnieszka Retkiewicz.
   Kilka tygodni wcześniej do uczniów uzdolnionych literacko skierowany został konkurs „Życzenia dla Polski”. Ci, którzy lubią malować i rysować, mogli się wykazać w konkursie plastycznym „Ojczyzna wolna, znów wolna…”.
   W konkursie literackim komisja nagrodziła dwie prace. Drugie miejsce zajęła praca Marty Nowackiej, a pierwsze Karoliny Cieślak. W konkursie plastycznym: trzecie miejsce zajęła Paulina Pendziwiatr, drugie – Potr Grzybowski, a pierwsze – Magdalena Wójcik.
   Część artystyczna rozpoczęła się filmem „Animowana historia Polski”. W dalszej części uczestnicy projektu zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, uświetniony występem wokalnym Mikołaja Lasoty i Malwiny Piechury. Na zakończenie uczniowie pokazali efekt sondy przeprowadzonej wśród mieszkańców gminy Kleszczów oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Łękińsku.
   11 listopada uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem NMP w Kleszczowie oraz występie młodzieży nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem.

 


 

Spotkanie z ratownikiem WOPR

   W dniu 7 listopada 2014 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w godzinnym spotkaniu z ratownikiem. Spotkanie odbyło w auli SOLPARKU i miało na celu przybliżenie młodzieży zasad postępowania i zachowania się podczas korzystania czy też przebywania w pobliżu zbiornika wodnego oraz na basenie. Podczas spotkania prelegent omówił sposób oznakowania zbiornika wodnego, znaczenie koloru flag wywieszonych przy zbiorniku wodnym, a także zasady jakimi powinien kierować się każdy, kto chce wejść do zbiornika wodnego. Zaprezentował również podstawowy sprzęt ratowniczy oraz zasady jego używania. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadania kilku, nurtujących ich pytań.

 


 

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

   Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dlatego z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała dla naszych uczniów turniej czytelniczy „Igrzyska śmierci”. W konkursie wzięło odział siedmioro uczniów gimnazjum. Odbył się on w dwóch etapach. Etap pierwszy to eliminacje, polegające na rozwiązaniu testu ze znajomości pierwszej części cyklu książek Suzanne Collins - „Igrzyska śmierci”. Etap drugi to seria pytań dla pięciu najlepszych uczestników. Pytania dotyczyły zarówno książki, jak i jej ekranizacji. Trzecie miejsce zajęła Natalia Woch, drugie – Adrianna Szymczak, a zwyciężczynią okazała się Jagoda Staniszewska.
   Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był również okazją do spotkania autorskiego z Arkadiuszem Niemirskim, do którego doszło dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Kleszczowie. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z pisarzem, zadania mu pytań, a także obejrzenia prezentacji multimedialnej, w której autor przedstawił swoje pisarskie inspiracje. Zapraszamy do galerii.

 


 

DZIEŃ PATRONA W GIMNAZJUM Z UDZIAŁEM GOŚCI Z KANADY

    23 października kleszczowskie gimnazjum święciło Dzień Patrona. Dla uczniów był to dzień wolny od zajęć lekcyjnych, jednak młodzież uczestniczyła w uroczystościach poświęconych Wł. St. Reymontowi. W auli SOLPARKU zebrała się nie tylko społeczność szkolna, ale także zaproszeni goście: przedstawiciele władz gminnych, rodzice oraz przybyli z Kanady reprezentanci Polonii, na czele z Kazimierzem Chrapką – prezesem założonej w 1970 r. Fundacji im. W. Reymonta w Toronto.
   Pierwszym ważnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczyste ślubowanie złożyło w tym dniu 70 pierwszoklasistów. Powtarzając słowa przysięgi, oficjalnie wstąpili w poczet uczniów naszego gimnazjum.
   Kolejnym punktem uroczystości z okazji ,, Dnia Patrona” było humorystyczne przedstawienie. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w zabawnej inscenizacji "Szkoła na wesoło". Scenka przygotowana przez uczniów oraz Panią Bogusławę Barańską ukazywała lekcję języka polskiego i dotyczyła powieści ,, Chłopów” Wł. St. Reymonta. Sprawdzała ( na wesoło) wiedzę uczniów w klasie dotyczącą bohaterów utworu. Odpowiedzi uczniów były powalające !!!. Po zakończonej inscenizacji uczennica klasy II a Adrianna Szymczak zaprezentowała fragment powieści ,, Chłopi” , w której pisarz opisuje słotną, ponurą jesień. Następnie Mikołaj Lasota wprowadził widownię w zupełnie inny klimat, można powiedzieć weselno-zabawowy, ponieważ zaśpiewał przyśpiewki ludowe ,, Zielony mosteczek” oraz ,, Głęboka studzienka. Wszyscy świetnie się bawili słuchając wykonania Mikołaja.
   Kolejnym punktem programu było wystąpienie Jagody Staniszewskiej – uczennicy klasy III. Jagoda podzieliła się swoimi wrażeniami z tygodniowego pobytu w Kanadzie. Odbył się on w czerwcu tego roku i stanowił nagrodę za zwycięstwo w ubiegłorocznym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim Mówimy Reymontem.
   Następnie przedstawicielki Polonii kanadyjskiej – Paulina i Joanna zaprezentowały piękne recytacje fragmentów twórczości Reymonta. Kazimierz Chrapka przybliżył zebranym okoliczności powstania Fundacji im. W. Reymonta w Kanadzie, opowiedział też o życiu Polonii „za oceanem”.
   Następnie uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie recytatorskim ,, Proza Reymonta” zorganizowanym przez nauczycielki języka polskiego – panie Ilonę Bujacz i Izabelę Marcinkowską. Był to I Szkolny Konkurs Recytatorski Proza Reymonta i do udziału w nim namówiły kilka uczennic z klas pierwszych i drugich. Zwycięzca konkursu oprócz nagród i dyplomu będzie mógł w kolejnym roku uczestniczyć w konkursie ogólnopolskim. W szranki stanęło 5 dziewcząt, które podjęły trud zapamiętania i głosowej interpretacji niełatwych fragmentów prozy polskiego noblisty. Dodatkowo zaprezentowała się przed publicznością uczennica klasy III c Magdalena Wysocka, która reprezentowała szkołę na tegorocznym konkursie w Brzezinach. W jury zasiedli: pani Bogusława Barańska, pani Ilona Bujacz i nasi goście z Kanady – pan Kazimierza Chrapka i Joanna Pater – zwyciężczyni konkursu – edycji kanadyjskiej. Uczestniczki konkursu recytowały fragmenty Chłopów, Komediantki i nowel Władysława Stanisława Reymonta. Zwyciężyła Karolina Cieślak z klasy II c, drugie miejsce zajęła Natalia Rudzka z klasy I b, trzecie Adrianna Szymczak z klasy II a. Prowadząca konkurs Wiktoria Kierasińska z klasy III c zadała na koniec smutne pytanie: „Gdzie ci mężczyźni, szaleni tacy, orły, sokoły, herosy?” Na pewno w tym konkursie ich zabrakło. Ale do następnego roku… W tym samym czasie trwał również Konkurs ,, Wiedzy o Reymoncie” zorganizowany przez Panią Aleksandrę Ignasiak - Smelę. I miejsce w konkursie o życiu i twórczości Wł. St. Reymonta zajęła Patrycja Krawczykowska z klasy II c. uczniowie naszego gimnazjum mogli także uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Panią Bogusławę Gajzler. Pierwszą nagrodę za szczególne zaangażowanie w warsztaty otrzymała Marta Nowacka - uczennica klasy II c.
   W końcowej części uroczystości gimnazjaliści mogli dzięki prezentacji multimedialnej bliżej poznać szkołę partnerską „Centrum Nadziei” w Równem na Ukrainie. Życzenia z okazji Dnia Patrona przekazała społeczności gimnazjum w Kleszczowie dyrektorka Olena Szenknecht.
   Ponadto na zakończenie obchodów Dnia Patrona Pan Dyrektor Ryszard Ciągło ogłosił wyniki i wręczył dyplomy oraz nagrody.
Zapraszamy do galerii.

 


 

PRELEKCJA NA TEMAT BEZPIECZENSTWA

   Dnia 22 października 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Kleszczowie, z panem asp. szt. Jarosławem Popławskim, który przeprowadził pogadankę o tematyce profilaktycznej.
   Tematem spotkania z uczniami było „Bezpieczeństwo w drodze do szkoły”. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami ruchu drogowego dla rowerzystów oraz problemem odpowiedzialności karnej nieletnich.
   Podczas spotkania policjant wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest widoczność na drodze. Zachęcał uczniów do noszenia kamizelek oraz innych elementów odblaskowych, które na zakończenie spotkania wręczył uczestnikom.

Spotkanie zorganizowała p. Iwona Binkowska-Antoszczyk


 


 

Zobacz program obchodów Dnia Patrona.

 


 

Gimnazjaliści na XVIII Ogólnopolskim Zlocie Szkół Reymontowskich w Brzezinach

   Reprezentacja szkoły w składzie: Magdalena Wysocka, Natalia Woch, Jagoda Staniszewska i Kamil Pieniążek wraz z opiekunkami paniami: Iwoną Binkowską-Antoszczyk i Izabelą Marcinkowską gościła w dniach 17-19 października w brzezińskim Gimnazjum. W małym miasteczku niedaleko Łodzi spotkały się 23 szkoły noszące imię Władysława Stanisława Reymonta. Pierwszy dzień to powitanie w Urzędzie Miasta Brzeziny, kolacja integracyjna i dyskoteka. Drugi dzień zlotu zdominował X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem”, nasze gimnazjum reprezentowała Magdalena Wysocka, której uczniowie mogli posłuchać w czasie obchodzonego 23.10.2014r. Dnia Patrona. Potem była wizyta w Muzeum Regionalnym w Brzezinach, warsztaty kulinarne, plastyczne i krawieckie oraz ognisko z kiełbaskami. W niedzielę po śniadaniu wszystkie poczty sztandarowe uroczyście wkroczyły do farnego Kościoła Podwyższenia Świętego Krzyża, po mszy, ostatnich sesjach zdjęciowych i jak zwykle pełnym łez pożegnaniu wróciliśmy do domu. Uczniowie spotkali swoich dobrych kolegów i koleżanki z poprzedniego zlotu, nawiązały się nowe przyjaźnie. Szkoda, że w to był nasz ostatni zlot, komentowali trzecioklasiści. Gościem specjalnym zlotu był łódzki aktor, reżyser i animator kultury Marcel Szytenchelm, znany dzięki roli Mariana Koniuszki w serialu Stanisława Barei Zmiennicy, inicjator obchodów Dnia Tuwima i Dnia Reymonta, współautor projektów większości pomników należących do Galerii Wielkich Łodzian na ulicy Piotrkowskiej.

 


 

Występ chórów z czeskich Budziejowic

  W dniu 10 października 2014 w naszym gimnazjum gościliśmy dwa chóry z czeskich Budziejowic:
  - Mendik z Gimnazjum Jana Valeriana Jirsika
  - Chór z „Z” (Sbor Se „Z”) z Gimnazjum Ceska
   Chór z „Z” został założony w 1990 roku. Kierownikiem zespołu jest Pani Ester Pitrunova. Chór składa się z około 20-tu uczniów w wieku licealnym, rozdzielonych na trzy grupy głosowe – sopran, tenor i bas. Repertuar chóru obejmuje utwory różnych autorów i stylów muzycznych: klasykę, muzykę popularną i twórczość ludową.
   Chór Mendik został założony w 1989 roku przez profesorkę Gimnazjum – panią Ludmilę Dvorkovą. Dyrektorem artystycznym chóru jest pani mgr Olga Thamova. W skład grupy wchodzi 29 chórzystek i 13 chórzystów. Chór bierze udział w licznych konkursach i festiwalach.
Aby obejrzeć dokumentację fotograficzną z występu w Kleszczowie zapraszamy do galerii.

 


 

Konkurs!

    Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do wzięcia udziału w dwóch konkursach. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!
Informacje w zakładce Konkursy.

 


 

Naszym Nauczycielom!!!


 


 

Wycieczka do Lublina i Państwowego Muzeum na Majdanku.

   W dniu 10 października 2014 r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów naszego gimnazjum do Lublina i Państwowego Muzeum na Majdanku. Uczestniczyła w niej grupa 32 osób (uczniowie klas drugich oraz trzecich). W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie terenu byłego nazistowskiego obozu zagłady (obecnie Państwowe Muzeum na Majdanku), wizyta w Zamku Lubelskim wraz z Kaplicą Trójcy Świętej, spacer po miejskiej Starówce, a także przejście podziemną trasą pod placem rynkowym.

 


 

Wycieczka do Książa i Osówki

   W dniu 29 września 2014 r. dwudziestu gimnazjalistów (klasy II i III) naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Książa i Kompleksu Osówka. Zwiedzanie zamku w Książu zajęło nam około dwóch godzin. Jest to zespół pałacowo-parkowy, który znajduje się w Wałbrzychu w dzielnicy Książ, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Wliczany jest do Szlaku Zamków Piastowskich i jest trzecią pod względem wielkości rezydencją pałacową w Polsce (oprócz zamku w Malborku i Zamku Królewskiego na Wawelu). Mieliśmy możliwość zwiedzić wszystkie odrestaurowane pomieszczenia pałacu, wejść do podziemi oraz pospacerować w parku. Następnie udaliśmy do Kompleksu Osówka oddalonego o 30 kilometrów. Na miejscu czekał na nas pyszny obiad, po którym wybraliśmy się na godzinne zwiedzanie podziemnego miasta. Kompleks Osówka jest jedną z ważniejszych i zarazem najbardziej rozbudowanych (choć nie został ukończony) kwater Adolfa Hitlera na Dolnym Śląsku (fotorelacja). Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której wstąpiliśmy do najbardziej wyczekiwanego elementu każdej szkolnej wycieczki – McDonald’a. Do Kleszczowa wróciliśmy około godziny 23:00. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tej długo trwającej i pełnej wrażeń wycieczki.

Opracowały: Weronika Piątczak, Sandra Jakubiak (uczennice klasy II a).


 


 

Wycieczka do Warszawy

   24 września grupa 25 gimnazjalistów wyjechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki nie był rozbudowany, ale z pewnością okazał się satysfakcjonujący dla osób interesujących się polityką i historią Polski. Pierwszym miejscem, które gimnazjaliści odwiedzili, był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dziewczęta i chłopcy przez ok. godzinę przysłuchiwali się obradom, zapoznali się z historią sejmowania w Polsce, mieli okazję zasiąść w ławach sejmowych i postukać laską marszałkowską. Kolejnym zwiedzanym miejscem była siedziba Giełdy Papierów Wartościowych. Z ogólnodostępnej galerii dla publiczności, mieszczącej się na III p. uczniowie mogli zobaczyć, co się dzieje na Sali Notowań, czyli na tzw. giełdowym parkiecie. Z tego poziomu można śledzić bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Ostatnim punktem programu był Zamek Królewski, którego początki sięgają XIV w. Rozbudowywany w XVI i XVII w., za czasów Zygmunta III Wazy uzyskał kształt zamkniętego pięcioboku. Był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju. We wrześniu 1944 r. Zamek został wysadzony przez wojska niemieckie. W 1984 r. udostępniono zwiedzającym zrekonstruowane wnętrza. Organizatorem wycieczki była pani Joanna Mądrzyk, natomiast uczniami opiekowały się panie: Agnieszka Retkiewicz i Maria Krupska.

 


 

Konkurs!

   Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy do udziału w konkursie czytelniczym dla miłośników książek "Igrzyska śmierci".
Regulamin w zakładce Konkursy.

 


 

Ciekawe spotkania...

   W dniu 11 września 2014 r. o godz. 10:00 w hali sportowej SOLPARK KLESZCZÓW kibice piłki nożnej mieli okazję spotkać się ze specjalnym gościem – Jackiem Krzynówkiem.
   Uczniowie naszego Gimnazjum chętnie i licznie wzięli udział w spotkaniu.
   Znany sportowiec, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej opowiadał o swojej długoletniej przygodzie z piłką. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele ciekawostek z życia sportowego, jaki prywatnego p. Jacka. Na koniec mieli możliwość zadania kilku nurtujących ich pytań. Po spotkaniu można było zdobyć autograf mistrza i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
   Nazwisko Jacka Krzynówka zna każdy kibic piłki nożnej. Pan Jacek to mieszkaniec pobliskiej gminy Gomunice, i to właśnie tam jako młody chłopak zaczynał swoją piłkarską karierę, w rodzinnych Chrzanowicach. Następnie trafił do RKS Radomsko. W klubie z Radomska grał przez dwa sezony, by przenieść się do drużyny Raków Częstochowa. Po sezonie spędzonym w Rakowie przeszedł do drugoligowego GKS Bełchatów. Swoją grą zwrócił uwagę wysłanników innych klubów, w tym skautów FC Nürnberg. Tak trafił do tego niemieckiego klubu, a następnie do Bayer Leverkusen i VfL Wolfsburg.

 


 

UCZNIOWIE WYBIERAJĄ
OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

   W dniu 11 września 2014 roku uczniowie Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie dokonali wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Głos swój oddało 187 uczniów. Uczniowie swoim zaufaniem obdarzyli p. Tomasza Bednarskiego, który został opiekunem SU oraz p. Barbarę Gniewosz, która została zastępcą opiekuna SU. Serdecznie gratulujemy!!!

 


 

Zapraszamy RODZICÓW

   na spotkanie, które odbędzie się w auli "Solparku", w czwartek 11 września br., o godz. 16:30.

 


 

Gimnazjaliści czytają Sienkiewicza

   Dwa lata temu Narodowe Czytanie zainaugurowała wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. Odkrywaliśmy piękno, ale też ciętość Fredrowskiego języka, mądrość i aktualność jego diagnoz. W tym roku, 6 września, pragnę zaprosić Państwa do lektury „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W powieściach tworzących ten cykl pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw. Tak do udziału w czytelniczym święcie namawiał prezydent Bronisław Komorowski. Kleszczowska biblioteka podobnie jak ponad tysiąc innych w kraju doskonale przygotowała się do tego przedsięwzięcia. Nasze gimnazjum reprezentowało 10 uczestników z klas I-III: Magdalena Wysocka, Natalia Woch, Jagoda Staniszewska, Kamil Pieniążek, Mikołaj Lasota, Nikola Worpus, Adrianna Szymczak, Kamila Kuchta, Marta Dworzyńska i Natalia Rudzka. Uczniowie na głos propagowali innym sympatykom czytania fragmenty powieści „Ogniem i mieczem”. W czasie sobotniego spotkania można było przy słodkich babeczkach i soku wymienić się poglądami na temat ulubionych lektur. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki a szkoła certyfikat potwierdzający udział u tej ogólnopolskiej akcji. Opiekunkami młodzieży były panie: Izabela Marcinkowska i Iwona Binkowska-Antoszczyk. W następnym roku będziemy czytać „Lalkę” Bolesława Prusa.

 


 

***
   Inauguracja roku szkolnego 2014/15 odbędzie się w dniu 01.09.2014 r. (poniedziałek) o godzinie 8:00 w auli Solparku. Uczniowie zostaną dowiezieni do szkoły na godzinę 7:45, a odwiezieni około godziny 8:45.
   Msza święta - o Boże błogosławieństwo - w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Anielskiej w Kleszczowie 31 sierpnia, o godzinie 16:00.

 


 

***

   01 września w Naszym Gimnazjum miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. W inauguracji wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni gości: Pani Joanna Guc, przewodniczący Rady Gminy Kleszczów Pan Henryk Michałek, proboszcz Parafii NMP w Kleszczowie ks. Andrzej Pękalski oraz ks. Krzysztof Góral proboszcz Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Pan dyrektor Ryszard Ciągło powitał przybyłych gości, nauczycieli ora uczniów gimnazjum. Szczególnie gorąco powitał uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w nowej szkole. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom zapału do nauki i sukcesów w nowym roku szkolnym.

 


 

***

   Test diagnostyczny z języka angielskiego dla uczniow klas I, którzy nie przystąpili do niego we wcześniejszym terminie, odbędzie się w czwartek 28.08.2014 r. o godz. 08:00 w sali 1.06 tutejszego Gimnazjum.

 


 

WYPRAWKA SZKOLNA
pomoc finansowa w zakupie podręczników szkolnych
w roku szkolnym 2014/15

   Na podstawie projektu Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna” ustanowionym uchwałą nr 144/2014 Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. (§ 3 pkt. 1 nr 9), informujemy, że dofinansowaniem zakupu podręczników w roku szkolnym 2014/2015 będą objęci:
- uczniowie słabowidzący,
- niesłyszący,
- z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
- z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,
- z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
- z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy jedna z niepełnosprawności jest niepełnosprawnoś­cią wymienioną wyżej) posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, którzy będą uczęszczać w roku szkolnym 2014/2015 do gimnazjum.

   Dofinansowanie do zakupu podręczników wg projektu będzie wynosić 350 zł dla niepełnosprawnych uczniów gimnazjum. Przyznawane ono będzie na podstawie złożonego wniosku do dyrektora szkoły.
Termin składania wniosków w sekretariacie szkoły do dnia 05 września 2014 r.
Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników do pobrania w zakładce Nasze Gimnazjum/Dokumenty szkolne/Druki

 


 

Informacje dla rodziców uczniów klas I


   W zwiąku z art. 23 ust.1 pkt 1 (oraz/lub art. 27.2 pkt 1 – dla danych wrażliwych) ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. nr 101 poz. 926 z późn. zm.), informacje dotyczące przydziału uczniów do konkretnych klas są udzielane tylko osobiście w sekretariacie szkoły.

 


 

Zobacz wyniki egzaminu gimnazjalnego w roku 2014.