W każdym człowieku tkwią właściwie trzej ludzie: jeden, który mówi, drugi, który słucha, trzeci, który umie milczeć...

„Bezużyteczną rzeczą jest uczyć się, lecz nie myśleć,
a niebezpieczną myśleć, a nie uczyć się niczego”

W związku z wejściem w życie nowych uchwał dotyczących zasad przyznawania stypendiów motywacyjnych, uczniom zamieszkującym i zameldowanym na terenie Gminy Kleszczów, jak również uczniom uczącym się w szkołach prowadzonych przez Gminę Kleszczów proszę o zapoznanie się z nowymi regulaminami, na podstawie których przyznawane będą stypendia motywacyjne od roku szkolnego 2015/2016.


Uchwała Rady Gminy w sprawie warunków udzielania pomocy finansowej uzdolnionym dzieciom i młodzieży w Gminie Kleszczów
Przeczytaj
Uchwała Rady Gminy w sprawie zatwierdzenia Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Gminie Kleszczów
Przeczytaj
Wniosek dla ucznia o przyznanie Stypendium Motywacyjnego za wyniki w nauce
Otwórz
Wniosek dla ucznia o przyznanie Stypendium Motywacyjnego za szczególne osiągnięcia
Otwórz
Informacje osobowe
Otwórz
Zaświadczenie ze szkoły o uzyskanej średniej
Otwórz
Oświadczenie o nieosiąganiu dochodów
Otwórz

 


 

Andrzejki – dyskoteka szkolna

   Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprasza wszystkich uczniów społeczności gimnazjalnej na dyskotekę szkolną, zorganizowaną z okazji Andrzejek. Dyskoteka odbędzie się w czwartek, w dniu 26 listopada 2015 r. (w godzinach 17:00–20:00). Podczas wspólnej zabawy, przypomnimy sobie polskie tradycje związane z tym dniem. Samorząd Uczniowski przygotował konkursy oraz rywalizacje.

 


 

Zimowa pomoc dla zwierząt

   Samorząd Uczniowski naszego Gimnazjum rozpoczyna w dniu 26 listopada 2015 r. akcję charytatywną Zimowa pomoc dla zwierząt. Jak co roku, zamierzamy pomóc Schroniskom dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim oraz w Radomsku. Zbieramy pieniądze oraz karmę (dla psów i kotów). W tym roku – podobnie, jak w ubiegłym – wspomożemy schroniska w leczeniu zwierząt, ich dokarmianiu oraz w zabezpieczeniu dobrych warunków w okresie zimowym.    Nasi wolontariusze będą w dniach 27–30 listopada 2015 r. prowadzić zbiórkę pieniężną na terenie Gminy Kleszczów. Zapraszamy do aktywnego włączenie się do udzielenia pomocy zwierzętom ze schronisk.

 


 

Warsztaty językowe

   W dniu 17 listopada 2015 r. grupa 31 gimnazjalistów wzięła udział w warsztatach językowych interpretacyjno-translatorskich z języka angielskiego i niemieckiego w Radomsku. Zajęcia zostały zorganizowane przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku, pod patronatem Starostwa Powiatowego oraz Niezależnej Telewizji Lokalnej w Radomsku. Podczas warsztatów, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury, uczniowie rozwijali swoją wiedzę językową oraz szkolili umiejętności przekładu. Nasi gimnazjaliści otrzymali wyróżnienia i dyplomy. W lutym 2016 roku będzie miała miejsce druga część szkolenia – konkurs interpretacyjno-translatorski.

Zapraszamy do galerii.   

 


 

Trzecioklasiści na „Festiwalu smaków”
w ZSP nr 4 w Bełchatowie

   Festiwal Smaków w ZSP nr 4 im. R. Traugutta w Bełchatowie jest doroczną imprezą, mającą na celu promowanie szkoły wśród gimnazjalistów oraz zachęcenie do zdrowego odżywiania. Podczas festiwalu uczniowie "Ekonomika" zaprezentowali swoim gościom program artystyczny, były też pokazowe lekcje w klasach oraz stoiska gastronomiczne przygotowane przez uczniów ZSP 4 oraz lokalnych przedsiębiorców branży kulinarnej i zdrowotnej. Myślą przewodnią spotkania jest edukacja młodzieży w zakresie propagowania zdrowego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie się oraz uprawianie sportu. Gimnazjalistom została przedstawiona również oferta edukacyjna ZSP 4, ponadto wyjazd okazał się okazją do porozmawiania z absolwentami naszego Gimnazjum na temat wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz oferowanych przez „Ekonomik” profilach. Przypomnijmy, że ZSP nr $ w Bełchatowie kształci uczniów w następujących zawodach: Technik ekonomista, technik geodeta, technik logistyk, technik organizacji reklamy, technik hotelarstwa, technik gastronomii, technik fryzjerstwa oraz kucharz, fryzjer, a także obsługa hotelu.
   Z naszego Gimnazjum udział w festiwalu wzięło 30 uczniów pod opieką szkolnego psychologa – p. A. Jasek oraz szkolnego doradcy zawodowego – p. M. Piątczak. Mamy nadzieję, że wyjazd choć trochę pozwoli na dokonanie jak najwłaściwszego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

Zapraszamy do galerii.   

 


 

Profilaktyczny konkurs klasowy

   W ramach tygodnia profilaktyki zapraszamy wszystkie zespoły klasowe naszego gimnazjum do wzięcia udziału w profilaktycznym konkursie klasowym. Każda klasa ma szansę wykazać się kreatywnością, pomysłowością i inwencją twórczą w wykonaniu plakatu o tematyce profilaktycznej. Prace należy składać do dnia 18.11.2015r. do pedagoga szkolnego p. Magdaleny Szczęsnej lub do p. Moniki Starygi. Więcej informacji w regulaminie konkursu.

 


 

Uwaga konkurs!!!

   Ruszamy z przygotowaniami do szkolnego tygodnia profilaktyki, który odbędzie się w dniach 16-20 listopada 2015r. W tych dniach zapraszamy was do udziału w ankiecie profilaktycznej, konkursach o tematyce profilaktycznej oraz ciekawych spotkaniach i przedstawieniach.
   W ramach szkolnego tygodnia profilaktyki zapraszamy Was, drodzy uczniowie, do udziału w Pierwszym Szkolnym Konkursie Profilaktycznym dotyczącym wiedzy na temat dopalaczy, nikotyny, narkotyków i alkoholu. Konkurs odbędzie się we wtorek 17 listopada na 3 godzinie lekcyjnej. Do udziału w Konkursie zapraszamy po dwóch przedstawicieli z każdej klasy. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 13 listopada do p. Moniki Starygi lub p. Magdaleny Szczęsnej.

Regulamin Konkursu

 


Konkurs biblioteczny "Gwiazd naszych wina"

   30 października z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole odbył się konkurs „Gwiazd naszych wina”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość książki i filmu o tym samym tytule. Konkurs odbył się w formie krzyżówki. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów naszego gimnazjum. Zwycięzcą okazała się uczennica kl. III a – Adrianna Szymczak. Drugie miejsce zajęła Natalia Kierasińska (kl. III a), a trzecie - ex aequo Natalia Rudzka (kl. II b) i Nikodem Podsiadły (kl. II a). Gratulujemy!.

 


Młodzi głosują

   W październiku uczennice i uczeń kl. III a – Sandra Jakubiak, Natalia Kierasińska, Weronika Piątczak, Adrianna Szymczak i Damian Kowalczyk pod opieką pani Joanny Mądrzyk w ramach programu Młodzi głosują organizowali działania edukacyjne zachęcające do uczestnictwa w wyborach. Dodatkowo uczniowie przygotowali i przeprowadzili w naszej szkole symulację wyborów powszechnych.
   Celem ogólnopolskiej akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów oraz zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.
   Projekt Młodzi głosują nie jest agitacją polityczną – organizatorom zależy wyłącznie na angażowaniu młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie. Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w projekcie. Oprócz działań profrekwencyjnych, 19 października – podobnie jak w całej Polsce – odbyła się symulacja wyborów powszechnych. Uczniowie przygotowali lokal wyborczy, karty do głosowania oraz urnę. Frekwencja była wysoka – wyniosła 73%. Wyniki wyborów w Gimnazjum przedstawiają się następująco:

  Lp.   Nazwa Komitetu Wyborczego Liczba
 oddanych 
głosów
1.  Komitet Wyborczy KORWiN        42
2.  Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość        31
3.  Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz‘15“        20
4.  Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP        16
5.  Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże!”        4
6.  Komitet Wyborczy Partia Razem        3
7.  Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni     3
8.  Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi        2
9.  Komitet Wyborczy Samoobrona        2
10.  Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe        1
11.  Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru        0

Wyniki z naszej szkoły okazały się zbliżone do wyników ogólnopolskich.   

 


Warsztaty filmowe tym razem w październiku.

   Organizowane dwukrotnie w listopadzie warsztaty filmowe, tym razem odbyły się w październiku. Brało w nich udział 55 osób z klas I-III. Organizatorami spotkania, połączonego z całonocnym oglądaniem filmów grozy byli uczniowie klasy III a: Mikołaj Lasota, Maciej Kostrzewa i Maksymilian Gurazda. Uczniami opiekowały się nauczycielki języka polskiego - panie: Bogusława Barańska, Ilona Bujacz, Aleksandra Ignasiak-Smela i Izabela Marcinkowska. Uczniowie mogli zgłębić tajniki kina i telewizji, spróbować swoich sił w licznych konkursach dramatycznych, literackich i wokalnych. Rywalizacja została nagrodzona symbolicznymi upominkami. Na wszystkich czekały zimne i gorące napoje oraz popcorn. Organizatorzy zadbali o wystrój sal i wygodny nocleg. Mamy nadzieję, że warsztaty to nie tylko dobra zabawa, ale także spotkanie naukowe. Wiadomo przecież, że zabawa nie tylko dostarcza rozrywki, ale również uczy wielu różnych rzeczy.

Zapraszamy do galerii.   

 


Warsztaty zawodoznawcze – technik architektury krajobrazu

   W poniedziałek 12 października uczniowie klas trzecich mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach zawodoznawczych mających na celu zapoznanie ze specyfiką zawodu technik architektury krajobrazu. Warsztaty poprowadził p. Krzysztof Gocałek – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSP Szczerców.
   Uczniowie mieli możliwość nauczyć się rysowania odręcznego w przestrzeni geometrycznej dowolnego obiektu oraz dowiedzieć się jak wygląda praktyczna strona tego zawodu.

   

Zapraszamy do galerii.   

 


Życzenia dla naszych przyjaciół ze szkoły Centrum Nadziei w Równem

 


 

***

   W ostatnim miesiącu dziewczęta naszego Gimnazjum brały udział w kilku imprezach sportowych. Zapraszamy do zapoznania się z nimi w zakładce Aktualności sportowe.

Gratulujemy występów i sukcesów!!!   

 


ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA 16.10.2015r.

   Postanowiliśmy pomóc naszym rówieśnikom zrozumieć, że zdrowe żywienie to klucz do zdrowia. Uświadomiliśmy im, że to, co spożywamy w naszym wieku, ma duży wpływ na zdrowie w wieku późniejszym. Dlatego też, włączyliśmy się do akcji „Światowy Dzień Chleba” promując własnoręcznie pieczony chleb. Produkty zbożowe są głównym źródłem energii dla organizmu, zawierają wiele składników mineralnych i witamin, są bogate w błonnik regulujący pracę jelit. Chleb, który został upieczony dzięki uprzejmości Firmy Solpark był na naturalnym zakwasie z mąki żytniej, typu graham oraz ciemnej – razowej z wieloma ziarnami: słonecznika, dyni, siemienia lnianego. Społeczność szkolna mogła skosztować naszych wypieków. Wszystkim bardzo smakowało, zainteresowanym podarowaliśmy zakwas na własny chleb, który mamy nadzieję, będzie stanowił podstawę II śniadania w szkole.

Pozdrawiamy! Uczniowie klasy IIa      

 


 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

   Samorząd Uczniowski w dniu 12 października 2015 roku, wraz z licznie reprezentowaną społecznością uczniowską naszego Gimnazjum, przygotował szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, pochwalili się efektami swojej pracy – recytacja fragmentu utworu naszego patrona oraz projekcja dwóch filmów na temat naszej szkoły, na zakończenie złożyli wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji Gimnazjum najserdeczniejsze życzenia.

   

 


 

 


 

Obchody Dnia Papieskiego

   Samorząd Uczniowski w niedzielę 11 października 2015 roku wziął udział w obchodach Dnia Papieskiego. W programie uroczystości uwzględniono: ekumeniczne nabożeństwo, złożenie kwiatów oraz znicza pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz część artystyczną w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Sandra Jakubiak, Weronika Piątczak, Karolina Cieślak, Julia Grzybek, Jakub Raj oraz Bartosz Nagoda.

 


 

Wycieczka do Warszawy

   29 września grupa 25 gimnazjalistów wyjechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki nie był rozbudowany, ale z pewnością okazał się satysfakcjonujący dla osób interesujących się polityką i historią Polski. Pierwszym miejscem, które gimnazjaliści odwiedzili, była siedziba Giełdy Papierów Wartościowych. Z ogólnodostępnej galerii dla publiczności, mieszczącej się na III p. uczniowie mogli zobaczyć, co się dzieje na Sali Notowań, czyli na tzw. giełdowym parkiecie. Uczestnicy wycieczki byli obserwatorami debiutu spółki BVT na NewConnect. Następnie wzięli udział w wykładzie poświęconym działalności GPW.
   Kolejnym zwiedzanym miejscem był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dziewczęta i chłopcy zapoznali się z historią sejmowania w Polsce, mieli okazję zasiąść w ławach sejmowych i postukać laską marszałkowską.
   Ostatnim punktem programu były warsztaty kaligraficzne w Pałacu w Wilanowie. Uczniowie poznali dzieje książki i papieru. Mogli dotknąć papirusu, pergaminu. Próbowali pisać stalówkami w obsadkach, co okazało się bardzo ciekawym zajęciem. Organizatorem wycieczki była pani Joanna Mądrzyk, natomiast uczniami opiekowały się panie: Agnieszka Retkiewicz i Maria Krupska.

 


 

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM"- konkurs kulinarny

   Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Bełchatowie zaprasza uczniów Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kleszczowie do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym " I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MASTERCHEFEM". Zadaniem uczestników jest stworzenie według własnego pomysłu przepisu dania na jesień. Autorski pomysł na przepis należy opracować z dowolnie wybranych produktów charakterystycznych dla aktualnej pory roku – jesieni. Nad projektem w szkole czuwa pedagog szkolny.
   http://www.pppbelchatow.bai.pl/files/Regulamin-Konkursu-gimnazjum.pdf
   http://www.pppbelchatow.bai.pl/files/zgoda-na-wykorzystanie-wizerunku.pdf

 


 

Zlot w Lublinie

   W ostatni weekend września czworo gimnazjalistów uczestniczyło w XIX Zlocie Szkół Reymontowskich, który tym razem miał miejsce w Lublinie. Uczniami opiekowały się panie Izabela Marcinkowska i Iwona Binkowska-Antoszczyk. Po rejestracji w Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych wszyscy udali się do Trybunału Koronnego, gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie zlotu, prezentacja sztandarów, przedstawienie zaproszonych gości z Kanady i występy uczestników zlotu. Naszą szkołę przedstawił Mikołaj Lasota. Zaśpiewał piosenką, do której muzykę napisał wspólnie z panem Sławomirem Szafrańskim. Adrianna Szymczak, uczennica klasy III a zapowiedziała występ Mikołaja, opowiedziała o naszym gimnazjum i napisanej przez siebie piosence. Gościem honorowym tegorocznego spotkania przedstawicieli szkół noszących imię Wł. St. Reymonta był aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie – pan Jerzy Rogalski. Dużą popularność przyniosły mu role: porucznika Jaszczuka w serialu „07 zgłoś się”, Tośka w „Plebani” i Jędrka - brata Jagny w ekranizacji „Chłopów”. Wspólne zdjęcie uczestników zlotu zakończyło część oficjalną pierwszego dnia.
   W sobotę po śniadaniu rozpoczęły się zmagania konkursowe XI Konkursu Recytatorskiego „Mówimy Reymontem”. Karolina Cieślak z klasy III c reprezentowała naszą szkołę, recytowała fragment powieści „Komediantka”. Po południu mimo rzęsistego deszczu organizatorzy zlotu zabrali nas do Muzeum Wsi Lubelskiej. Pogoda i wspólnie spędzony czas przyczyniły się do zawarcia wielu przyjaźni, w niedzielę trzeba było wracać do domu, ale tylko na rok. Do zobaczenia w Stróżewie.

 


 

 


 

III Pieszy Rajd
„A może byśmy tak... do Tomaszowa”

   W dniu 26 września 2015r. członkowie SK PTSM pod opieką p. Ilony Ziemby wzięli udział w III Pieszym Rajdzie „A może byśmy tak... do Tomaszowa”.
   Celem uczestnictwa w rajdzie było poznanie walorów turystyczno–krajoznawczych Tomaszowa Mazowieckiego i najbliższej okolicy, propagowanie wśród młodzieży twórczości Juliana Tuwima ale przede wszystkim integracja członków PTSM poprzez wspólne zabawy i konkursy. Podczas rajdu drużyna w składzie: Weronika Zięba, Kinga Wysocka, Łucja Tkacz, Maria Widera, Nikodem Podsiadły, Filip Anszperger, Katarzyna Woźniak wzięła udział w grze terenowej oraz w akcji: „Sadzenie lasu”. Nasza drużyna odwiedziła również rezerwat przyrody „Niebieskie Źródła”.
   Podczas trwania imprezy turystycznej odbyły się liczne konkursy, w których nasi uczniowie zdobyli nagrody:
- konkurs ekologiczny: Filip Anszperger – I miejsce
- konkurs wiedzy o Julianie Tuwimie: Nikodem Podsiadły – III miejsce
- konkurs wiedzy o PTSM – Kinga Wysocka – III miejsce
- konkurs sportowy w kręgielni (drużyna: Katarzyna Woźniak, Łucja Tkacz, Kinga Wysocka, Filip Anszperger) – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!      

 


 

„WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” – rusza konkurs MEN

   Stwórzcie w klasie komiks i pokażcie, że dopalacze to już historia! – to wystarczy, by wygrać w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
   Celem konkursu „WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!” jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania.
   Partnerami konkursu jest także Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Zdrowia. MEN wspólnie z MSW i MZ zafundują nagrody laureatom.
   Zapraszamy również na naszą stronę internetową (więcej informacji wkrótce). Do udziału w konkursie zapraszamy całe klasy. Co należy zrobić? To bardzo proste!
 • Na kartce A4 narysujcie wspólnie komiks i pokażcie w nim historię, jak dopalacze kradną życie.
 • Do 11 października wyślijcie nam swoją pracę na adres e-mail: komiks@men.gov.pl.
 •    Uczniowie zwycięskich klas wraz z opiekunami zostaną zaproszeni na uroczystą Galę Finałową oraz zwiedzą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
     Klasy chętne do wzięcia udziału w Konkursie prosimy o zgłaszanie się do p. Moniki Starygi lub p. Magdaleny Szczęsnej.
  ZAŁĄCZNIKI DO STRONY:
  http://dopalaczekradnazycie.pl/dkz/aktualnosci/6705,WYkoMIKSUJ-SIE-Z-DOPALACZY-rusza-konkurs-MEN.html

   


   

  Ruszył konkurs „PRZYTOMNI”

  Nakręć spot, powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie" i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

     Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz tak samo jak my nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie MSW pn. „Przytomni". Nakręć spot, powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie" i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!
     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia. Celem akcji „Przytomni" jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie".
     W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.
     Zwycięzców wyłoni Jury Konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej, Zdrowia. W Jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne. Dodatkowo filmy, które decyzją Jury zajmą od 4 do 9, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu Facebookowym akcji „Dopalacze Kradną Życie", a ta która zbierze najwięcej polubień otrzyma specjalną nagrodę internautów.
     Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.
  Szczegółowych informacji udzielają: pedagog szkolny - p. Magdalena Szczęsna i p. Monika Staryga.
  Regulamin Konkursu
  Karta zgłoszeniowa
  Oświadczenie rodzica/opiekuna dziecka
  Oświadczenie organizatora - szkoły

   


   

  Kampania „Dopalacze Kradną Życie"
     Celem kampanii „Dopalacze Kradną Życie" jest uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja jest skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Oprócz działań policji skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, prowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna. Pod koniec lipca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe. Inauguracji kampanii towarzyszyła premiera spotu przygotowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty". Spot był emitowany na antenie Telewizji Polskiej oraz Polsatu.
     Uruchomiony został także profil kampanii „Dopalacze kradną życie" na Facebooku. Są tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które dołączyły do naszej inicjatywy. Ruszyła także mapa inicjatyw antydopalaczowych. Jest to lista podejmowanych lub planowanych działań profilaktycznych związanych z walką z tymi niebezpiecznymi substancjami. Lista zawiera już ponad 60 inicjatyw prowadzonych przez różne instytucje, m.in. Policję czy Ministerstwo Edukacji Narodowej.
     Pakt przeciwko dopalaczom został podpisany m.in. przez premier Ewę Kopacz, Teresę Piotrowską, minister spraw wewnętrznych, Borysa Budkę, ministra sprawiedliwości, Mariana Zembalę, ministra zdrowia, Andrzeja Halickiego, ministra administracji i cyfryzacji, Urszulę Augustyn, sekretarza stanu w MEN oraz nadinsp. Cezarego Popławskiego, Zastępcę Komendanta Głównego Policji. Akcję wsparli dodatkowo Rzecznik Praw Dziecka, Urząd Miejski w Wyszkowie, Związek Harcerstwa Polskiego, Polskie Radio, FAKT, TVP, Miasto Stołeczne Warszawa, Główny Inspektor Sanitarny, ks. Arkadiusz Nowak, Onet.pl, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Pedagogium. Ambasadorami akcji zostali Jerzy Owsiak oraz Marcin Gortat.

   


   

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/16
     W dniu 11 września 2015 roku w Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza, w której skład weszli przewodniczący poszczególnych samorządów klasowych.
  Skład Samorządu Uczniowskiego (SU) na rok szkolny 2015/16:
  Marcel Kozłowski (klasa I b) – przewodniczący SU,
  Sandra Jakubiak (klasa III a) – zastępca przewodniczącego SU,
  Julia Grzybek (klasa III b) – skarbnik SU,
  Kamil Gębicz (klasa II b) – sekretarz SU,
  Svenja Mikłaszewska (klasa II c) – członek SU,
  Paweł Oleszczyk (klasa I d) – członek SU.

  Opiekun SU: Agnieszka Reszka

   


   

  Szkolne Koło Naukowe
     Z dniem 9 września 2015 roku rozpoczęło w naszej szkole swoją działalność Szkolne Koło Naukowe z biologii prowadzone przez p. Monikę Starygę. Skupia ono uczniów szczególnie zainteresowanych naukami biologicznymi. Spotkania mają na celu poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu biologii eksperymentalnej, dają możliwość samorealizacji, łączą teorię z praktyką a także pozwalają na samo odkrywanie tajników biologii poprzez wykorzystanie metody doświadczeń.
     Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. Uczniowie należący do SKN poznają techniki eksperymentalne, zaplanują i przeprowadzą zgodnie z procedurą naukową eksperymenty i doświadczenia dotyczące wybranych partii materiału realizowanego na lekcjach biologii w gimnazjum.
     Na zajęciach SKN uczniowie pod opieką nauczyciela będą korzystać z platformy edukacyjnej www.eduscience.pl, wezmą udział w Nocy Biologów organizowanej przez wydział biologii UJ w Krakowie, a także w wycieczce do Humanitarium – ogrody doświadczeń na sekcję płuc.
     Młodzież będzie również prowadziła bloga internetowego „Dobry klimat dla morza” w ramach konkursu Bioróżnorodność z klasą.
     Zapraszamy również na naszą stronę internetową (więcej informacji wkrótce).

   


   

  Czytaliśmy „Lalkę”
     Uczniowie Gimnazjum w sobotę, 5 września spotkali się z innymi mieszkańcami gminy i brali udział w 4. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku zaprezentowaliśmy dwa fragmenty „Lalki” Bolesława Prusa. Nie wszyscy uczniowie mogli pochwalić się umiejętnością pięknego czytania, ponieważ w tym roku, akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem i chętnych było więcej niż czasu, przewidzianego na czytanie powieści. Naszą szkołę aktywnie reprezentowali: Karolina Cieślak z klasy III c i Mikołaj Lasota z klasy III a. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe notesy z pieczęcią akcji. O temacie następnej edycji akcji zadecydują wszyscy zainteresowani Polacy. Tytuł dzieła zostanie ogłoszony w lutym przyszłego roku.

     

   


   

  Rok szkolny 2015/2016 czas zacząć!
     01 września w Naszym Gimnazjum miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016. W inauguracji wzięła udział cała społeczność szkolna, nauczyciele oraz zaproszeni goście: Zastępca Wójta Gminy Kleszczów Pani Joanna Guc, przewodniczący Rady Gminy Kleszczów Pan Sławomir Śluga, prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Pan Michał Mazur, prezes Zarządu Solpark Kleszczów Pan Piotr Stawski, proboszcz Parafii NMP w Kleszczowie ks. Andrzej Pękalski oraz ks. Krzysztof Góral proboszcz Parafii Ewangelicko-Reformowanej. Pan dyrektor Ryszard Ciągło powitał przybyłych gości, nauczycieli oraz uczniów gimnazjum. Szczególnie gorąco powitał uczniów klas pierwszych, rozpoczynających naukę w nowej szkole. Pan dyrektor życzył wszystkim uczniom zapału do nauki i sukcesów w nowym roku szkolnym oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Swoje przemówienie zakończył cytatem Walta Disney'a "Jeśli potrafisz o tym marzyć, to potrafisz także tego dokonać." Niech to będzie motto dla wszystkich uczniów, szczególnie trzecioklasistów, którzy w tym roku zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym oraz wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

   


   

  List do uczniów Rzecznika Praw Dziecka

   


   

  ***
     Inauguracja roku szkolnego 2015/16 odbędzie się w dniu 01.09.2014 r. (wtorek) o godzinie 8:00 w auli Solparku. Uczniowie zostaną dowiezieni do szkoły na godzinę 7:45, a odwiezieni około godziny 8:45.
     Msza święta - o Boże błogosławieństwo - w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców odbędzie się w kościele parafialnym p.w. NMP Anielskiej w Kleszczowie 01 września, o godzinie 16:00.